Rok szkolny 2008/2009

Fakty i wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009

• Przyjazd grupy niemieckich uczniów w ramach wymiany językowej
  • Obchody Europejskiego dnia Zdrowego Żywienia
  • Naszym gościem był Maciej Kurzajewski, dziennikarz i prezenter sportowy
  • Spotkanie z Anną Onichimowską  pisarką, autorką książek dla młodzieży
  • XVII Finał WOŚP ?- już po raz trzeci w naszym gimnazjum powstał sztab. W tym roku także zaprosiliśmy do współpracy  nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 173 w Starej Miłośnie. Po raz drugi na terenie gimnazjum  zorganizowano imprezę towarzyszącą, na którą złożyły się popisy wokalne, instrumentalne i taneczne. Dodatkową atrakcją imprezy był występ młodych aktorów zaproszonych przez  absolwentkę naszego gimnazjum, znaną dziś aktorkę i wokalistkę Patrycję Kazadi. Łącznie w tym roku zebraliśmy 21 348,26 zł .W akcji wzięło udział 155 wolontariuszy i 25 nauczycieli z Gimnazjum nr 119, 25 wolontariuszy i 10 nauczycieli ze SP nr 173, liczni rodzice  i opiekunowie młodzieży.
  • Spotkanie z panem Wiesławem Stypułą świadkiem tragicznych wydarzeń po wkroczeniu wojsk radzieckich na wschodnie tereny Polski po wybuchu II wojny światowej
  • Spotkanie z Joanną Fabicką  autorką powieści dla młodzieży
  • Pierwszy Dzień Wiosny czyli VI Festiwal Piosenki Angielskiej i kolejna wiosenna akcja wolontariatu ?Akcja Edukacja?
  • I Dzielnicowy Festiwal Piosenki Angielskiej
  • Wyjazd uczniów naszego gimnazjum do Niemiec w ramach wymiany językowej
  • ? Moja wizyta w Łazienkach Królewskich? - III miejsce oraz 11 wyróżnień dla uczniów z Koła Canaletto
  • Maria Kosiniak ? Kamysz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • VII Festiwal Nauki ? ? Podróże w czasie?
  • Złoty medal w WOM w indywidualnych biegach przełajowych dla Anity Jarzyńskiej
  • Medalowe miejsca w finałach Lekkiej Atletyki: srebro dla Piotra Prażanowskiego ? 300m, Ani Byczkowskiej, Melanii Wolskiej, Oli Przypaśniak, Moniki Prokop ? sztafeta olimpijska, brąz dla Natalii Byczkowskiej ? skok wzwyż, Oli Terebus ? 100m
  • Sportowcem roku zostaje Ania Byczkowska (siostra zwycięzcy sprzed 2 lat)
  • I miejsce w dzielnicy i VIII w Warszawie w rywalizacji sportowej