Historia

Rok szkolny 2006/2007

Fakty i wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007

 • Koncerty muzyczne organizowane we współpracy z  Filharmonią Narodową. Cykl comiesięcznych spotkań młodzieży z artystami muzykami organizowany w celu zapoznania młodzieży z różnymi stylami muzycznymi
 • Powstanie Klubu Gimnazjalisty
 • Od października w bibliotece została uruchomiona czytelnia multimedialna - ICIM. Sprzęt i oprogramowanie zostało przekazane przez Europejski Fundusz Społeczny.
 • XV Finał WOŚP. Pierwszy raz utworzyliśmy własny sztab. Zaangażowanych było 18 nauczycieli i 120 uczniów. Zebraliśmy 13.353,23 zł.
 • Udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
 • Anna Troć i Marcin Szoka zajęli I miejsce w konkursie ?Sezam? z języka niemieckiego
 • Warsztaty językowe w Trogen ? Kinderdorf Pestalozzi / Szwajcaria w ramach projektu ? Polska i Szwajcaria w zjednoczonej Europie? 27 uczniów i 3 nauczycieli wyjechało do Szwajcarii. Temat przewodni projektu to: ?Polska i Szwajcaria w zjednoczonej Europie?. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznania tradycji i kultury niemieckojęzycznej części Szwajcarii, m. in. zwiedzanie Zurychu, St. Gallen, Lucerny, Schaffhausen, Appenzell, Konstancji oraz w Niemczech- Monachium.
 • V Szkolny Konkurs Chemiczny
 • IV Festiwal Piosenki Angielskiej i wiosenna akcja wolontariatu ?Głód zabija powoli?
 • Udział w ogólnopolskim zjeździe szkół noszących imię Marszałka J. Piłsudskiego
 • Agnieszka Mikoś i Krzysztof Korobczuk finalistami Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
 • Konkurs chemiczny im. Tratkiewicza zorganizowany przez LO. im. J. Poniatowskiego w Warszawie- Domańska
 • Grupa Canaletto na warsztatach plastycznych na Zamku Królewskim
 • Spotkanie z profesorem Janem Tomkowskim autorem ?Literatury polskiej?
 • V Festiwal Nauki ? Słowa poruszają przykłady pociągają? ? autorytety
 • Spotkanie z panem Jackiem Wójcickim poświęcone Matce Teresie z Kalkuty
 • III miejsce w finale WOM w biegu na 400 m i III miejsce w MIMS ? w roli głównej Bartek Byczkowski, sportowiec roku.
 • Zdobycie 16 pucharów Burmistrza Wesołej w dzielnicowych rozgrywkach sportowych
 • Do tradycji szkoły należą też wakacyjne wyjazdy edukacyjno-językowe. Na przełomie lipca i sierpnia 42 osobowa grupa była w Grecji. Projekt ten stanowił doskonałą okazję do doskonalenia znajomości języka obcego oraz poznania tradycji i kultury naszego południowego partnera z Unii Europejskiej. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej.