Rok szkolny 2006/2007

Fakty i wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007

• Koncerty muzyczne organizowane we współpracy z  Filharmonią Narodową. Cykl comiesięcznych spotkań młodzieży z artystami muzykami organizowany w celu zapoznania młodzieży z różnymi stylami muzycznymi
  • Powstanie Klubu Gimnazjalisty
  • Od października w bibliotece została uruchomiona czytelnia multimedialna - ICIM. Sprzęt i oprogramowanie zostało przekazane przez Europejski Fundusz Społeczny.
  • XV Finał WOŚP. Pierwszy raz utworzyliśmy własny sztab. Zaangażowanych było 18 nauczycieli i 120 uczniów. Zebraliśmy 13.353,23 zł.
  • Udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • Anna Troć i Marcin Szoka zajęli I miejsce w konkursie ?Sezam? z języka niemieckiego
  • Warsztaty językowe w Trogen ? Kinderdorf Pestalozzi / Szwajcaria w ramach projektu ? Polska i Szwajcaria w zjednoczonej Europie? 27 uczniów i 3 nauczycieli wyjechało do Szwajcarii. Temat przewodni projektu to: ?Polska i Szwajcaria w zjednoczonej Europie?. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznania tradycji i kultury niemieckojęzycznej części Szwajcarii, m. in. zwiedzanie Zurychu, St. Gallen, Lucerny, Schaffhausen, Appenzell, Konstancji oraz w Niemczech- Monachium.
  • V Szkolny Konkurs Chemiczny
  • IV Festiwal Piosenki Angielskiej i wiosenna akcja wolontariatu ?Głód zabija powoli?
  • Udział w ogólnopolskim zjeździe szkół noszących imię Marszałka J. Piłsudskiego
  • Agnieszka Mikoś i Krzysztof Korobczuk finalistami Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
  • Konkurs chemiczny im. Tratkiewicza zorganizowany przez LO. im. J. Poniatowskiego w Warszawie- Domańska
  • Grupa Canaletto na warsztatach plastycznych na Zamku Królewskim
  • Spotkanie z profesorem Janem Tomkowskim autorem ?Literatury polskiej?
  • V Festiwal Nauki ? Słowa poruszają przykłady pociągają? ? autorytety
  • Spotkanie z panem Jackiem Wójcickim poświęcone Matce Teresie z Kalkuty
  • III miejsce w finale WOM w biegu na 400 m i III miejsce w MIMS ? w roli głównej Bartek Byczkowski, sportowiec roku.
  • Zdobycie 16 pucharów Burmistrza Wesołej w dzielnicowych rozgrywkach sportowych
  • Do tradycji szkoły należą też wakacyjne wyjazdy edukacyjno-językowe. Na przełomie lipca i sierpnia 42 osobowa grupa była w Grecji. Projekt ten stanowił doskonałą okazję do doskonalenia znajomości języka obcego oraz poznania tradycji i kultury naszego południowego partnera z Unii Europejskiej. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej.