"Twoje dane, Twoja sprawa". Giodo dzieciom - 2015/16 - informacje o realizacji programu

Logo-Programu-GIODOW październiku 2015 r.  zgłosiliśmy udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych ?Twoje dane - twoja sprawa". Szczegóły dotyczące programu - na stronie GIODO.

W czasie trwania programu realizujemy różne inicjatywy związane z tematyką ochrony danych osobowych i prawa do prywatności każdego człowieka.

Program w roku szkolnym 2015/16 zakończyliśmy biorąc udział w Seminarium podsumowującym VI edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ?Twoje dane ? twoja sprawa? ? 7 czerwca 2016 r.

 

giodo.gov.pl/1520244/id_art/9304/j/pl/?fg - informacje o seminarium i galeria

 

Inicjatywy, które zostały zrealizowane:

10. Spotkanie młodzieży ze specjalistami

Na początku kwietnia w ramach profilaktyki odbyły się spotkania uczniów klas II z przedstawicielem policji i kuratorem sądowym. Tematem spotkanie była CYBERPRZEMOC.

Zostały omówione rodzaje cyberprzemocy. Specjaliści poinformowali, że młodzi ludzie i ich opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za swoje działania w cyberprzestrzeni. Opowiedzieli o ściganiu i karaniu osób, które stosują przemoc w Internecie. Odpowiedzieli na pytania zadane przez uczniów.

 

9. Wielka Szkolna Debata

23 marca w hali sportowej gimnazjum odbyła się Wielka Debata na temat: ?Moja cyfrowa tożsamość?. Wcześniej na godz. wychowawdebat2czych we wszystkich klasach wychowawcy przekazali zagadnienia uczniom, aby mogli przygotować się i aktywnie uczestniczyć w debacie. Zostały również wybrane 4-osobowe zespoły, które reprezentowały klasę, jako główna grupa dyskutantów, jednak również uczniowie-obserwatorzy mieli prawo do zabrania głosu. Debata trwała 1,5 godziny. Uczestniczyli w niej wszyscy obecni w tym dniu uczniowie, ich opiekunowie a także goście. Zaprosiliśmy delegacje uczniów ze szkół podstawowych w naszym rejonie. Uczestniczyło około 550 osób. 

Więcej informacji o debacie w zakładce Działania profilaktyczne

Czytaj więcej...