dyplomPółmetek roku szkolnego to tradycyjnie czas na podsumowanie nie tylko wyników w nauce osiągniętych w I półroczu przez poszczególnych uczniów i poszczególne zespoły klasowe naszego gimnazjum, to także wspaniała okazja, aby pogratulować im wielu sukcesów w różnych dziedzinach nauki, dyscyplinach sportowych i konkursach.  

Liczba uczniów na podium: zwycięzców, laureatów czy finalistów jest pokaźna, ponieważ nasi gimnazjaliści chętnie i licznie biorą udział w cyklicznych konkursach wewnątrzszkolnych organizowanych przez nauczycieli zespołów humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego i językowego. Reprezentują także nasze gimnazjum w wielu konkursach międzyszkolnych, zewnętrznych i kuratoryjnych.

Listę spektakularnych sukcesów otwierają tegoroczni Laureaci i Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. A oto i oni:

Czytaj więcej...

certyfikat 126 października 2015 roku w Centrum Nauki Kopernik  odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA  szkołom  wspierającym uzdolnionych.

 

Zgodnie z procedurą  szkoła po 3 latach od uzyskania Certyfikatu może ubiegać się o jego przedłużenie na czas nieokreślony, przedkładając odpowiedni wniosek, stanowiący wyciąg z przeprowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych.

Gimnazjum 119 złożyło taki wniosek i otrzymało bezterminowy certyfikat z ?gwiazdką?, który przyznawany jest placówkom ocenionym jednomyślnie  na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na stronie WCIES

W dniu 21 października 2015 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w gali  Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej podczas, której nasza szkoła została uhonorowana III miejscem.

Organizatorem i fundatorem Nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa, a przyznawana jest ona dla najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej realizowanych w Warszawie.

Czytaj więcej...

certyfikat 2Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Varsavianistycznej Szkoły" na lata 2015-2016.

 

Certyfikat ten przyznawany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy placówkom oświatowym, które m.in. upowszechniają wśród uczniów wiedzę o przeszłości i teraźniejszości Warszawy, podnoszą efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta  oraz promują aktywność twórczą uczniów w poznawaniu Warszawy.

Informacje na stronie TPW