Sukcesy naszych uczniów osiągnięte w I półroczu roku szkol. 2016-17

dyplomPółmetek roku szkolnego to tradycyjnie czas na podsumowanie nie tylko wyników w nauce osiągniętych w I półroczu przez poszczególnych uczniów i poszczególne zespoły klasowe naszego gimnazjum, to także wspaniała okazja, aby pogratulować im wielu sukcesów w różnych dziedzinach nauki, dyscyplinach sportowych i konkursach.  

Liczba uczniów na podium: zwycięzców, laureatów czy finalistów jest pokaźna, ponieważ nasi gimnazjaliści chętnie i licznie biorą udział w cyklicznych konkursach wewnątrzszkolnych organizowanych przez nauczycieli zespołów humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego i językowego. Reprezentują także nasze gimnazjum w wielu konkursach międzyszkolnych, zewnętrznych i kuratoryjnych.

Listę spektakularnych sukcesów otwierają tegoroczni Laureaci i Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. A oto i oni:

 

Laureaci Kuratoryjnego Konkursu z matematyki:

 1. Mateusz Wróblewski
 2. Szymon Ryk

Laureat Kuratoryjnego Konkursu z chemii:

 1. Mateusz Wróblewski

Laureatka Kuratoryjnego Konkursu z języka niemieckiego:

 1. Sandra Drass

Finaliści Kuratoryjnego Konkursu z matematyki:

 1. Katarzyna Smolak
 2. Krzysztof Łysiak

Jan Śliwiński - uczeń klasy 1 - otrzymał stypendium naukowe z języka angielskiego w Mazowieckim Programie Stypendialnym dla dzieci szczególnie uzdolnionych.

 

Uczennice Sandra Drass, Barbara Hondzel, Paulina Moskaluk i Julia Szczepańska uzyskały tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Trzy z nich: Sandra Drass, Barbara Hondzel i Paulina Moskaluk awansowały do etapu ogólnopolskiego, w który bierze udział 105 uczniów najlepszych z całej Polski. Uczennice znalazły się w 15 najlepszych z naszego województwa.

                                                  

W gronie naszych uczniów mamy także utalentowanych pasjonatów ? mistrzów gry w szachy, którzy zdobyli II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich:

 1. Przemysław Laszczak
 2. Marcin Woźnica
 3. Zuzanna Łaszczuk
 4. Zuzanna Kordula

Cieszy niezmiernie fakt, że młodzież naszego gimnazjum dba także o dobrą formę i kondycję fizyczną, kierując się dewizą ?W zdrowym ciele, zdrowy duch?. Chętnie biorą aktywny udział w fakultatywnych zajęciach SKS prowadzonych przez nauczycieli w-f z naszego gimnazjum. Ich wytrwała praca nad rozwijaniem dobrej sprawności fizycznej i systematyczne treningi przełożyły się, jak co roku, na znakomite osiągnięcia sportowe      w zawodach dzielnicowych i finale L WOM.

Uczennice i uczniowie Gimnazjum nr 119 w Warszawie zajęli w minionym półroczu:                      

I miejsce w Dzielnicy Warszawa-Wesoła w:

 1. indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt
 2. indywidualnych biegach przełajowych chłopców
 3. sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
 4. sztafetowych biegach przełajowych chłopców
 5. piłce nożnej dziewcząt
 6. piłce nożnej chłopców
 7. piłce koszykowej chłopców
 8. piłce ręcznej chłopców
 9. tenisie stołowym dziewcząt
 10. unihokeju dziewcząt
 11. unihokeju chłopców
 12. ringo

Nasi szkolni sportowcy reprezentowali nasze gimnazjum w Finałach L WOM biorąc udział we wszystkich wyżej wymienionych dyscyplinach zdobywając:

 • V miejsce w piłce ręcznej chłopców
 • VII miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
 • IX miejsce w piłce nożnej dziewcząt.

Gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom i zwycięzcom. Dziękujemy za Waszą pasję, zaangażowanie, reprezentowanie i promowanie naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne laury i życzymy wielu następnych, spektakularnych sukcesów i zwycięstw.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne