Projekty szkolne

W Gimnazjum nr 119 realizowane są w ciągu roku szkolnego trzy cykliczne projekty:

 

Święto Szkoły, Święto Wiosny, Festiwal Nauki

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły zostało ustanowione na pamiątkę nadania placówce imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchodzone jest corocznie w przeddzień Święta Niepodległości. Jest podsumowaniem ogólnoszkolnego projektu edukacyjnego, w który zaangażowane są wszystkie klasy. Uczniowie wyjątkowość tego dnia podkreślają strojem galowym.

 • Święto Wiosny

  Co roku 21 marca uczniowie Gimnazjum nr 119 witają wiosnę w sposób, który stal się tradycją szkoły i jedną z jej wizytówek.

  Tego dnia społeczność szkolna gromadzi się, aby oklaskiwać wyłonionych we wstępnych eliminacjach wykonawców piosenek w języku angielskim i innych językach obcych, zaś specjalnie wybrane jury i publiczność przyznają swoje nagrody.

  Imprezie towarzyszy wystawa przygotowanych przez klasy dekoracji wiosennych na zadany temat oraz tradycyjnie już kiermasz wolontariatu. Konkurs trwa cały dzień i niezależnie od panującej na zewnątrz pogody zawsze wnosi do szkoły powiew wiosny.

 • Festiwal Nauki

  Festiwal Nauki to projekt edukacyjny o najdłuższej tradycji w naszej szkole. Pierwszy raz został zorganizowany w roku szk. 2002/03 w ramach działań na rzecz otrzymania ogólnopolskiego certyfikatu ?Szkoła z klasą?. To niezwykłe przedsięwzięcie angażuje nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale również pracowników obsługi. Każda edycja ma swój niepowtarzalny charakter i realizuje inny temat.