Festiwal Nauki

Hasło festiwalu: "Liczę, więc jestem"

Czy matematyka może być szalona? Ależ tak! Udowodnili to nasi uczniowie, przygotowując na XIII (wcale nie pechowy) Festiwal Nauki dziesięć nieszablonowych stoisk i nadali im równie oryginalne nazwy, jak: "Wielkie liczby w kosmosie", "Bryły platońskie jako żywioł", "Geografia liczb w pionie" czy "Świat różnych graniastosłupów". Matematyka znalazła również zastosowanie w liczeniu kalorii, które zjadamy i spalamy. Zainspirowała też niektórych kulinarnie do wypieku ciastek w kształcie brył geometrycznych i liczb.

 

Po zwiedzeniu stoisk zespoły klasowe rywalizowały w konkurencjach sportowych, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko siłą i sprawnością fizyczną, lecz także wiedzą matematyczną. Trzy zwycięskie zespoły klasowe mogły ugasić pragnienie niskokalorycznymi sokami, które ufundowała Rada Rodziców.

 

Jednak największą niespodzianką było widowisko "Raj matematyków", inaugurujące jak co roku festiwalowe święto. Tegoroczny spektakl powstał w wyniku pracy zespołowej uczniów najstarszej klasy matematycznej. Młodzi matematycy zredagowali 25 baśni matematycznych, na podstawie których opracowali scenariusz i wystawili humorystyczny spektakl kostiumowy.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie internetowej szkoły i lektury poetyckiego reportażu autorstwa uczennic klasy humanistycznej.

Joanna Walczak

koordynator XIII edycji Szkolnego Festiwalu Nauki

Czytaj więcej...