Wykaz konkursów szkolnych

Konkurs GIODO

Logo-Programu-GIODOGIODO zaprasza młodzież do zabawienia się w fotoreporterów, którzy w formie zdjęć lub fotoreportażu przedstawią sytuacje z życia codziennego - w szkole, w domu, w sklepie, w których mamy do czynienia z używaniem naszych danych osobowych.

 

Konkurs fotograficzny ?Dane osobowe na co dzień? polega na zaprezentowaniu w formie fotografii istoty tego, czym jest bezpieczeństwo danych osobowych i ochrona prywatności.

 

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez fotografie przedstawiające sytuacje życia codziennego, w których uczestniczą dzieci lub których mogą być świadkami ? jak odebranie paczki od kuriera, wizyta u lekarza czy wypożyczenie roweru, które może wiązać się z wykorzystywanie naszych danych osobowych.

 

Przedmiotem konkursu jest zaprezentowanie w formie fotografii istoty tego, czym jest bezpieczeństwo danych osobowych i ochrona prywatności. Uczestnicy konkursu muszą sami uświadomić sobie w jakich sytuacjach powinny szczególnie chronić swoje dane osobowe i nie dać ich wykorzystywać, kiedy nie jest to niezbędne.

 

Giodo oczekuje na prace do 16 maja 2016 r. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu: oraz u p. M. Szyszko (pracownia 104).