Wykaz konkursów szkolnych

KONKURS RECYTACJI  POEZJI ANGIELSKIEJ

I. Cele konkursu:

1. Zainteresowanie literaturą angielską i anglojęzyczną młodzieży
  2. Upowszechnianie literatury anglojęzycznej zarówno klasycznej jak i współczesnej.
  3. Przypominanie doskonałych tłumaczeń z języka angielskiego.
  4. Podnoszenie kultury słowa młodzieży.
  5. Promocja i pomoc utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży szkolnej.
  6. Stwarzanie warunków do poczucia bliskości z literaturą i kulturą angielską i anglojęzyczną.

II. Regulamin:

1. Co najmniej miesiąc przed terminem konkursu uczniowie otrzymują od nauczycieli wybór wierszy.
  2. Do wyboru jest pięć wierszy, z których należy wybrać jeden i nauczyć się go na pamięć.
  3. Uczestnicy konkursu pojedynczo wchodzą na salę i przed dwuosobową komisją recytują wybrany przez siebie utwór.
  4. W trakcie recytacji nie wolno patrzeć w tekst utworu.
  5. Przy ocenie pod uwagę brane są następujące aspekty:
  • stopień
  • interpretacja (0 -5 pkt)
  • wymowa (0 -5 pkt)

III. Nagrody:

Uczniowie za poszczególne wyniki otrzymują oceny. Dodatkowo, laureaci konkursu otrzymają dyplomy. Wyniki konkursu będą wywieszane w przeciągu tygodnia na tablicy ogłoszeń. W przypadku bardzo wyrównanego poziomu możliwa jest dogrywka, a jej zasady ustalane są indywidualnie z uczestnikami. Udział w konkursie traktowany jest jako praca dodatkowa na ocenę celującą na koniec danego semestru.

IV. Termin: 25.11.2015 r. - 2 i 3 lekcja