Przedmioty mat-przyrodnicze

 

W ramach działań zespołu matematyczno - przyrodniczego w roku szkolnym 2016/2017 odwiedziliśmy:

 • Wystawę „Gateway to Space”- największą wystawę kosmiczną pod patronatem NASA 
   mat przyr1  mat przyr3  mat przyr2
   mat przyr4
 • Narodowe Centrum Badań Jądrowych Świerk
 • Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie
 • Centrum Nauki Kopernik (laboratorium biologiczne i planetarium)
 • Ogród zoologiczny w Warszawie

mat przyr5Uczniowie Gimnazjum 119 również uczestniczą konkursach przedmiotowych. Dzięki współpracy z nauczycielami bloku matematyczno-przyrodniczego odnoszą sukcesy w wielu z nich:

 • Mateusz Wróblewski został laureatem XII Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów 2016/2017. (W związku z tym, ze znalazł się w gronie 20 najlepszych laureatów w nagrodę będzie uczestniczył w Olimpijskim Obozie Naukowym.
 • Szymon Ryk, Mateusz Wróblewski - laureaci Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
 • Krzysztof Łysiak, Katarzyna Smolak - finaliści Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
 • mat przyr7Drużyna w składzie: Aleksandra Płochocka, Bartosz Grochowina, mat przyr6Jakub Kołakowski, Wojciech Mazurek, Katarzyna Smolak zdobyła wysokie 196 miejsce (na 450 startujących drużyn) w międzynarodowym konkursie matematycznym „Náboj 2017” i jednocześnie tą samą ilością zdobytych punktów 83 miejsce w Polsce (na 126 startujących drużyn).

mat przyr8mat przyr8

 • Drużyna szachowa w składzie: Przemysław Laszczak, Mariusz Woźnica, Zuzanna Łaszczuk, Zuzanna Kordula w Drużynowym Turnieju dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach zdobyła pierwsze miejsce.
 • Kajetan Peplak i Katarzyna Smolak - arcymistrz i mistrzyni Twórczego Myślenia 2017

mat przyr10W naszej szkole zespół nauczycieli bloku matematyczno-przyrodniczego realizuje również wiele inicjatyw wewnątrzszkolnych: